افت ۲ تا ۵ میلیونی ایران‌خودرویی‌ها + جدول
افت ۲ تا ۵ میلیونی ایران‌خودرویی‌ها + جدول

ارزیابی بازار نشان دهنده آن است که امروز قیمت خودرو ریزشی بوده و پرطرفدارهای ایران خودرو کاهش 2 تا 5 میلیونی در بازار داشته‌اند.

ارزیابی بازار نشان دهنده آن است که امروز قیمت خودرو ریزشی بوده و پرطرفدارهای ایران خودرو کاهش ۲ تا ۵ میلیونی در بازار داشته‌اند.

اقتصاددان: رصد بازار نشان دهنده آن است که بازار خودرو پس از چند روز آرامش بالاخره امروز شکل کاهشی به خود گرفت و در میان پرطرفدارهای ایران خودرو «هایما S7 پلاس» تنها خودرویی بود که بدون تغییر راهی بازار شد. به گفته فعالان بازار خودرو فروش فوری ایران خودرو در روزهای اخیر و انتظار برای اعلام نتیجه آن از یک سو و عرضه گاه و بی‌ گاه خودرو در بورس کالا موجب شده تا این چند روز بازار خودرو به آرامش برسد و بالاخره کاهشی شود. افت قیمت در حالی در بازار کاهشی شده که امروز نرخ دلار شکل افزایشی داشته، اما به گفته فعالان بازار خودرو این افزایش نتوانست تاثیری در این بازار داشته باشد.

قیمت محصولات ایران خودرو

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می‌توان به «پژو ۲۰۷ دنده ای»، «هایما S7 پلاس»، «سمند LX با موتورEF7»، «تارا دنده ای»، «دنا معمولی» و «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که «سمند LX با موتورEF7» در بازار امروز افتی ۲ میلیونی داشت و ۴۴۵ میلیونی تومان قیمت گذاری شد. اما «هایما S7پلاس» امروز در بازار یک میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان قیمت خورد و قیمت آن ثابت بود.

اما در بازار امروز «تارا دنده ای» در بازار افت ۵ میلیونی داشت و ۵۹۸ میلیون تومان قیمت خورد. از سوی دیگر ارزیابی‌ها نشان دهنده آن است که «دنامعمولی» هم امروز با افت ۲ میلیونی در بازار ۵۷۷ میلیون تومان قیمت گذاری شد. اما «دنا پلاس توربو اتومات» در بازار ۷۰۵ میلیون تومان قیمت خورد و افتی ۵ میلیونی داشت. اما در میان پرطرفدارهای ایران خودرو قیمت «پژو ۲۰۷ دنده‌ای» هم امروز کاهشی شد و در بازار ۶۰۰ میلیون تومان قیمت خورد.

 افت 2 تا 5 میلیونی ایران‌خودرویی‌ها + جدول