اعضای فعلی شورای پنجم شهر اهواز با کدام ….
اعضای فعلی شورای پنجم شهر اهواز با کدام ….

اعضای فعلی شورای پنجم شهر اهواز با کدام انگیزه نامزد انتخابات شده اند؟

ابوالفضل بابادی شوراب
عضو شورای سیاستگذاری رسانه کشوری اقتصاددان

بصورت اتفاقی و پراکنده رویدادهای جلسات شورای سوم اسلامی شهر اهواز را دنبال می کردم، در یکی از این جلسات که بصورت علنی برگزار شد، خدابیامرز حاج آقا حمادی عضو وقت شورای سوم شهر اهواز، خطاب به یکی دیگر از اعضای شورای شهر که آقای شاعری را با لابی بعنوان معاون فرهنگی شهرداری اهواز توصیه و‌ منصوب کرده بود، با همان لهجه شیرین و شیوای خود، به اعتراض این عملِ عضو شورا، در صحن علنی شورا گفت: “آقای فلاحی مقدم یعنی آدم با سواد دیگری نبود و قحط رجال شده که این آقا را با مدرک دیپلم و معدل ۱۰/۲ به معاونت فرهنگی شهرداری اهواز منصوب کرده اید؟”

البته همگی حاضرین جهت تمسخر، به این حرف درست و به حق ایشان و عمل ناشایست انتخاب معاون فرهنگی با معدل ۱۰/۲، خندیدند.

ولی در شورای پنجم‌ اسلامی شهر اهواز که به جسارت می توان آن را ضعیف ترین شورا در بین پنج شورای گذشته نام برد، آدم حق گو و شجاعی همچون خدابیامرز حاج آقا حمادی وجود نداشت، تا به مخالفت با انتصابات ضعیف چهارساله این شورا عکس العملی نشان دهد.

این شورا در چهارساله عمر خود ضعیف ترین و نامناسب ترین افراد را به صندلی شهرداری کلانشهر اهواز منصوب کرد.

در ابتدای آن، آقای کتانباف که توانایی جسمی و‌ مدیریت لازم را نداشت، با لابی های فراوان و سنگین، بعنوان شهردار کلانشهر اهواز انتخاب گردید، مدیری که شهر اهواز را حدود دو‌ سال در رکود کامل عمران، آبادی و منظره شهری نگه داشت و شهر اهواز را بدون تغییر مثبت، به سمت نابودی برد که البته با اعتراض شدید مردم، ایشان را از صندلی شهرداری اهواز به پایین کشیدند.

شهردار دوم این شورا، موسی شاعری همان دیپلمه با معدل ۱۰/۲، کسی که بدون شرایط و مدرک مرتبط بعنوان شهردار کلانشهر اهواز انتخاب گردید.

ایشان در طول مدیریت، برای حفظ جایگاه خود به واگذاری مدیریت های شهری به وابستگان، افراد ناتوان و سفارش شده اعضای شورا اقدام نمود و هر روز با مدیریت وی به مشکلات شهری اضافه می شد، طوری که عزل او به اصرار مقامات کشوری به شورای شهر اهواز تکلیف گردید.

متاسفانه اعضای شورای فعلی شهر اهواز برای انتصاب اطرافیان، بستگان و‌ دوستان خود اقدام به انتصاب این دو شهردار ضعیف بعنوان شهردار کلانشهر اهواز نمودند و‌ چهارسال عمر شهر و شهروند را تلف کردند.

انگیزه این افراد برای مردم مشخص و‌ دست آنها برای مراجع قانونی فاش شده و به همین جهت تعدادی از آنها نامزد این دوره نشده و‌ تعدادی نیز با التماس به کانون های قدرت، بدنبال تایید صلاحیت خود می باشند، که بی شک افراد ذی صلاح اگر صلاح شهر را می خواهند، نباید افراد ناشایست را تایید کنند.

دو استکان چای داغ