ارزش بیت‌کوین در سال۲۰۲۰ چقدر تغییر کرد؟/ بهبود روند قیمت رمز ارز مشهور در سال جدید میلادی
ارزش بیت‌کوین در سال۲۰۲۰ چقدر تغییر کرد؟/ بهبود روند قیمت رمز ارز مشهور در سال جدید میلادی

قیمت بیت‌کوین در روز گذشته، به بالای ۹۲۰۰ دلار نیز رسید، اما با روند نزولی ناگهانی، در حال حاضر با ارزش حدود ۸۶۰۰ دلار معامله می‌شود.

به گزارش اقتصاددان به نقل از اقتصادآنلاین ؛ باید گفت که سال ۲۰۱۹، سال مثبتی برای قیمت رمز ارز بیت‌کوین بود؛ زیرا ارزش آن در طول ۱۲ ماه، تقریبا دو برابر شد.

گفتنی است که اگرچه ارزش بیت‌کوین، در طول نیمه دوم سال ۲۰۱۹ به شدت کاهش یافت، اما سال ۲۰۲۰ را با قدرت بیشتری آغاز کرده است.

تبدیل بیت‌کوین به طلای جهانی

از بیت‌کوین، برای چندین سال، با عنوان طلای جهانی یاد شده، اما بر اساس داده‌های شش ماه اخیر، سال ۲۰۱۹ سالی بود که این الگوی رفتاری بسیار واقعی‌تر شد.

در حقیقت، ایده بیت‌کوین به عنوان طلای جهانی، در سال ۲۰۱۹ چنان رواج یافت، که برد شرمن، یکی از اعضای کنگره آمریکا ادعا کرد که پول دیجیتالی بیت‌کوین ممکن است تهدیدی برای تسلط دلار آمریکا در اقتصاد جهانی باشد.

شباهت طلا و بیت‌کوین

در آغاز سال ۲۰۲۰، شباهت‌هایی بین قیمت بیت‌کوین و طلا، به دنبال افزایش تنش بین ایران و آمریکا مشاهده شد، اما با این حال، بررسی‌های بلندمدت رابطه بین این دو نشان می‌دهد که رابطه بسیار ضعیفی بین این دو دارایی وجود دارد.

بررسی قیمت بیت‌کوین

بیت‌کوین، در روز گذشته، به قیمت بالای ۹۲۰۰ دلار رسید اما مدت زیادی نتوانست در این مرحله مقاومت کند و به سرعت، تا ۸۵۰۰ دلار هم عقب‌نشینی کرد.

گفتنی است که در همین بازه زمانی کوتاه، قیمت این ارز دیجیتالی، ۵ درصد سقوط را از قیمت ۹۱۸۶ دلار تجربه کرد.

امروز بیت‌کوین روز خود را با ۸۸۰۰ دلار آغاز کرد و سپس به ۸۵۰۰ دلار رسید. این رمز ارز مشهور، امروز در پایین‌ترین قیمت خود، به ۸۴۷۳ دلار رسید و تا کنون در حال بهبود است.

در حال حاضر، بیت‌کوین با قیمت حدود ۸۶۴۲ دلار، در بازارهای جهانی معامله می‌شود.

در نمودار ارائه شده، روند تغییر ارزش بیت‌کوین از دیروز تا امروز را مشاهده می‌کنید؛

ارزش بیت‌کوین در سال۲۰۲۰ چقدر تغییر کرد؟/ بهبود روند قیمت رمز ارز مشهور در سال جدید میلادی