ابطال معاملات روز دوشنبه ورق گرم در بورس کالا/ معاملات جایگزین سه‌شنبه یا چهارشنبه هفته جاری انجام می‌گیرد
ابطال معاملات روز دوشنبه ورق گرم در بورس کالا/ معاملات جایگزین سه‌شنبه یا چهارشنبه هفته جاری انجام می‌گیرد

معاملات ورق گرم b و c روز دوشنبه بیست و هشتم بهمن ماه در بورس با نظر مدیرکل معدنی وزارت صمت باطل اعلام شد.

به گزارش اقتصاددان به نقل از اقتصادآنلاین، در معاملات امروز قیمت ورق گرم b فولاد نسبت به آخرین روز معاملاتی که در تاریخ ۲۱ بهمن ماه انجام شده بود حدود ۲۵% بالاتر و ورق گرم c فولاد نیز نسبت به آخرین روز معاملاتی که در تاریخ ۲۱ بهمن ماه معامله آن در بورس کالا انجام شده بود، حدود ۳۰% بالاتر معامله شد.

نظر به اعتراض‌های مطرح شده در این راستا در گفت‌وگویی که میان امیرحسین کاوه دبیر سندیکای تولید کنندگان لوله و پروفیل فولادی به عنوان یکی از مصرف کنندگان اصلی ورق گرم فولادی با سیف اله امیری مدیرکل معدنی وزارت صمت انجام شد، در نهایت معاملات روز دوشنبه باطل اعلام شد.

امیری درباره معاملات جایگزین توضیح داد: روز سه شنبه یا چهارشنبه هفته جاری بایستی معادل میزان عرضه در معاملات امروز ارائه شود، چرا که ما کف عرضه تعیین کرده‌ایم و هر معامله‌ای که باطل شود بایستی همان معامله به اضافه مقدار کف عرضه اعلام شده به شرکت‌های فولادی بار دیگر در بورس کالا مورد معامله قرار گیرد.

وی در پایان تصریح کرد: قرار است روز سه شنبه جلسه‌ای با تولیدکنندگان ورق فولادی و با حضور معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت سه شنبه داشته باشیم و قرار است در این جلسه روش‌هایی را مورد بررسی قرار دهیم که بر آن مبنا بتوانیم مانع از افزایش قیمت‌ها شویم.