تاریخ انتشار : جمعه 2 آبان 1399 - 15:46
69 بازدید
کد خبر : 22773

آمریکا پنج نهاد ایرانی را تحریم کرد

آمریکا پنج نهاد ایرانی را تحریم کرد

«دفتر کنترل دارائی های خارجی» وابسته به وزارت خزانه داری آمریکا با تکرار ادعاهای پیشین خود پنج نهاد ایرانی را به تلاش برای اثرگذاری بر فرآیند انتخابات ریاست جمهوری۲۰۲۰ این کشور متهم کرد. به گزارش اقتصاددان به نقل از مهر، وزارت خزانه داری ایالات متحده روز پنج شنبه در تارنمای رسمی خود با انتشار مطلبی

«دفتر کنترل دارائی های خارجی» وابسته به وزارت خزانه داری آمریکا با تکرار ادعاهای پیشین خود پنج نهاد ایرانی را به تلاش برای اثرگذاری بر فرآیند انتخابات ریاست جمهوری۲۰۲۰ این کشور متهم کرد.

به گزارش اقتصاددان به نقل از مهر، وزارت خزانه داری ایالات متحده روز پنج شنبه در تارنمای رسمی خود با انتشار مطلبی مدعی تلاش پنج نهاد ایرانی برای اثرگذاری بر فرآیند انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا شد و از مسدود کردن دارائیهای و منافع تحت مالکیت این نهادها خبر داد.

در مطلب منتشره، دفتر کنترل دارائی های خارجی (OFAC) وابسته به وزارت خزانه داری ایالات متحده پنج نهاد ایرانی را به تلاش برای اثرگذاری انتخابات در ایالات متحده متهم کرد و مدعی شد که حکومت ایران فرآیند انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا را هدف قرار داده و با اقدامات بی پروایانه ای همچون انتشار اطلاعات جعلی بصورت آنلاین و اجرای عملیات‌های نفوذ بدخواهانه با هدف گمراه سازی رأی دهندگان آمریکایی، درصدد ایجاد اختلاف و تفرقه در میان جمعیت رأی دهندگان این کشور است.

در ادامه ادعاهای وزارت خزانه داری آمریکا آمده است: «بخشهایی از حکومت ایران که تحت پوشش خبرگزاریها و رسانه‌های خبری فعالیت می‌کنند، در جهت تضعیف فرآیندهای دموکراتیک در ایالات متحده اقدام می کنند».

وزارت خزانه داری ایالات متحده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (IRGC)، نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (IRGC-QF)، و مؤسسه بیان رسانه گستر (بیان گستر) را به اتهام مشارکت مستقیم یا غیرمستقیم در هرگونه مداخله خارجی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ ایالات متحده- اعم از حمایت، فعالیت مخفیانه و یا همدستی- مشمول فرمان اجرایی (Executive Order/E.O) ۱۳۸۴۸ قرار می‌دهد.

افزون بر این سه نهاد، اتحادیه رادیو و تلویزیون اسلامی (IRTVU) و اتحادیه بین المللی رسانه‌های مجازی (IUVM) به دلیل آنکه در مالکیت یا کنترل نیروهای قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است، مشمول این فرمان اجرایی ۱۳۸۴۸ می‌شوند.

وزارت خزانه داری آمریکا در ادامه ادعاهای کذب و واهی خود افزود که «تلاش های حکومت ایران برای انتشار اطلاعات جعلی و نادرست که تحت پوشش مجموعه متنوعی از رسانه‌های مخفی صورت می‌گیرد، مخاطبان را در سطح جهانی هدف قرار می‌دهند. عملیات‌های انتشار اطلاعات جعلی از سوی حکومت ایران با هدف ایجاد اختلاف و تفرقه افکنی در میان خوانندگان و از طریق پلتفرمهای رسانه اجتماعی و اپلیکیشن‌های پیام رسان انجام می شود».

وزارت خزانه داری آمریکا همچنین رسانه های وابسته به نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به نشر و تقویت روایتهای غلط به زبان انگلیسی و به اشتراک گذاری مقاله های پروپاگاندایی بی اعتبارکننده و سایر مضامین مرتبط با آمریکا با هدف ایجاد اختلاف در میان مخاطبان ایالات متحده متهم کرد و مدعی شد که اتحادیه بین المللی رسانه های مجازی به نشر نظریه های توطئه و اطلاعات غلط مرتبط با بیماری همه گیر کووید -۱۹ مبادرت کرده است.

وزارت خزانه داری آمریکا در ادامه اعلام کرد که تمام دارائی و منافع تحت مالکیت افراد و نهادهای معرفی شده [در این اطلاعیه] در قلمرو تحت حاکمیت ایالات متحده مسدود می شود و اتباع این کشور بطور کلی از مشارکت در هرگونه معامله با این افراد یا نهادها منع می شوند. همچنین نهادها و مؤسسات مالی خارجی که عامدانه به تسهیل معاملات برای این افراد و نهادها اقدام کنند، یا افرادی که امکانات یا سایر حمایتهای مشخص را برای افراد و نهادهای معرفی شده فراهم کنند، با خطر تحریم روبرو شده که این امر می تواند دسترسی آنها را به سیستم مالی آمریکا با مشکل جدی مواجه ساخته و یا دارایی و منافع تحت مالکیت آنها را در قلمرو تحت حاکمیت آمریکا مسدود نماید. همچنین تمام نهادهایی که افراد و نهادهای معرفی شده در این اطلاعیه مالک ۵۰ درصد یا بیشتر آن باشند، مسدود می شوند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اقصاددان رسانه با مجوز برخط اخبار اقتصاد - فناوری - کسب و کار - اجتماعی و ....