آغاز رایزنی مجلس برای حقوق و دستمزد کارگران
آغاز رایزنی مجلس برای حقوق و دستمزد کارگران

 رشد حقوق را به واقعیات تورم ۶۰ درصدی نزدیک می کنیم ولی اسماعیلی عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: رایزنی‌های کمیسیون اجتماعی پیش از سلسله جلسات تعیین حقوق و دستمزد کارگران در مجلس آغاز شده است و ما می‌کوشیم در این زمینه از کارگران حمایت کنیم. ولی اسماعیلی با اشاره به مبحث حقوق […]

 رشد حقوق را به واقعیات تورم ۶۰ درصدی نزدیک می کنیم

ولی اسماعیلی عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: رایزنی‌های کمیسیون اجتماعی پیش از سلسله جلسات تعیین حقوق و دستمزد کارگران در مجلس آغاز شده است و ما می‌کوشیم در این زمینه از کارگران حمایت کنیم.

ولی اسماعیلی با اشاره به مبحث حقوق و دستمزد در سال آینده گفت: دولت ۲۵ درصد افزایش حقوق را در لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای کارمندان در نظر گرفته و به نظر بنده این افزایش حقوق کفاف نیازهای کارمندان را نمی دهد و قطعا این قشر با این افزایش حقوق باز هم در تهیه کالاهای اساسی با مشکل مواجه خواهند شد.

به گزارش اقتصاددان به نقل از بازار ،  وی با اشاره به رایزنی برای افزایش حقوق کارگران در مجلس اظهار داشت: ما از هم اکنون مشغول رایزنی درباره افزایش حقوق کارگران با وزیر کار در مجلس هستیم.

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به ماده ۴۱ قانون کار بیان داشت: پیرو این ماده واحده حقوق کارگران باید بر اساس تورم تعیین شود البته این دلیلی بر فراموش کردن کارفرمایان در این بخش نیست و ما باید این موضوع را به طور کلی بررسی کنیم.

وی با بیان اینکه کارفرمایان ما نیازمند مشوق های حمایتی هستند، اظهار داشت: این مشوق ها باعث می شود که کارفرمایان ضرر نکنند و از سوی دیگر ما باید حقوق کارگران را حفظ و مد نظر قرار دهیم.

این نماینده مجلس تاکید کرد: با این حال رایزنی‌های کمیسیون اجتماعی پیش از سلسله جلسات تعیین حقوق و دستمزد کارگران در مجلس آغاز شده است و ما می‌کوشیم در این زمینه از کارگران حمایت کنیم.

وی تصریح کرد: ما باید رشد حقوق و دستمزد را به واقعیات تورم ۶۰ درصدی در جامعه نزدیک کنیم.

 

 

 

ع