آخرین نفس‌های سکه بالای ۱۰ میلیون تومان
آخرین نفس‌های سکه بالای ۱۰ میلیون تومان

​امید سکه بازان هر روز کمتر از قبل می شود. هم طلا در سرسره قیمتی قرار گرفته، هم دلار به مرز حساسی رسیده است.  اگر اونس کانال ۱۸۰۰ دلار را از دست دهد و در کنارش، دلار هم از ۲۴ هزار تومان عبور کند، دوام سکه بالای ۱۰ میلیون تومان در هاله ای از ابهام […]

​امید سکه بازان هر روز کمتر از قبل می شود. هم طلا در سرسره قیمتی قرار گرفته، هم دلار به مرز حساسی رسیده است.

 اگر اونس کانال ۱۸۰۰ دلار را از دست دهد و در کنارش، دلار هم از ۲۴ هزار تومان عبور کند، دوام سکه بالای ۱۰ میلیون تومان در هاله ای از ابهام قرار خواهد گرفت.

به گزارش اقتصاددان به نقل از اقتصادنیوز،   دلار اگر مرز ۲۴ را رها کند، هدف بعدی در ۲۲ هزار تومان قرار دارد. در این سطح قیمتی، با اونس ۱۸۰۰ دلاری، سکه ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان می ارزد. اگر دلار در همین سطح بماند و اونس وارد کامل ۱۷۰۰ شود، سکه بدون حباب ۱۰ میلیون تومان قیمت خواهد خورد. اگر هر دو اتفاق همزمان رخ دهد، قیمت ذاتی سکه معادل زیر ۹ میلیون تومان خواهد شد.

 

 

حال مهم اینجاست که بازار کدام سناریو را جدی بگیرد. اگر ترس از ضرر، مخصوصا در معامله گران غیرحرفه ای و مردمی که با سکه قصد جنگیدن با تورم را داشتند، غالب شود، موج فروش می‌تواند پیش از آنکه قیمت ذاتی سکه به زیر ۱۰ میلیون رود، یک رقم از اعداد اسمی قیمت ببرد.

 

ع